• En
 • ساعت : ۱۰:۵۷:۵۴
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ 
 • تعداد بازدید : 28
 • کد خبر : ۱۶۶۹۳۴
استان زنجان رتبه سوم تجارت الكترونیك را در كشور دارد
مدیر‌کل پست استان زنجان ساز و کار اداره پست را مانند ساز و کار بانک‌ها دانست و گفت: بعد از تحویل کالا به شهر‌های دیگر با آنها، از کیفیت خدمت‌رسانی پست پرسش می‌شود که در این خصوص استان از لحاظ کیفیت ارسال در مقام هشتم و از لحاظ اقتصادی و شاخص‌های دیگر در رتبه دهم و در تجارت الکترونیک در رتبه سوم قرار دارد.

استان زنجان رتبه سوم تجارت الکترونیک را در کشور دارد

مدیر‌کل پست استان زنجان ساز و کار اداره پست را مانند ساز و کار بانک‌ها دانست و گفت: بعد از تحویل کالا به شهر‌های دیگر با آنها، از کیفیت خدمت‌رسانی پست پرسش می‌شود که در این خصوص استان از لحاظ کیفیت ارسال در مقام هشتم و از لحاظ اقتصادی و شاخص‌های دیگر در رتبه دهم و در تجارت الکترونیک در رتبه سوم قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پست استان زنجان ، روز شنبه 24 آبان 99، رضا حمیدپور مدیرکل پست استان در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در ایام کرونا کار اداره پست چند برابر شده است، اظهار کرد: برخلاف برخی از ادارات که کار آنها کمتر شده است کار و مشغله اداره پست در ایام کرونا بیشتر شده است.

مدیر‌کل پست استان زنجان دلیل افزایش کار اداره پست را خرید و فروش اینترنتی دانست و تصریح کرد: در ایام کرونا به دلیل اعمال محدودیت‌های ایجاد شده، بیشتر مردم به صورت آنلاین کالا‌های مورد نظر خود را خریداری کرده و یا به فروش می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان مقام سوم را در ارسال بسته‌های پستی دارد، افزود: زنجان بعد از استان تهران و خراسان رضوی بیشترین مرسوله پستی را در سراسر کشور دارد.

حمیدپور با اشاره به ظرفیت‌های بالای پستی در استان زنجان گفت: دلیل زیاد بودن مرسولات پستی در استان به دلیل فراهم بودن زیرساخت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی است.

مدیر‌کل پست استان زنجان ادامه داد: به نظر من شیوع کرونا در کشور باعث شد مردم در بحث خرید و فروش آنلاین چند سال جلو بروند و این را می‌توان یکی از فواید کرونا در کنار همه مشکلات و دردسرهای آن برای مردم دانست.

وی با اشاره به ثبت‌نام‌های اینترنتی که برخی از ارگان‌ها انجام می‌دهند، تصریح کرد: پست استان با دانشگاه زنجان و چند ارگان دیگر قرارداد دارد که مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام‌ افراد را به صورت فیزیکی به دست آنان می‌رساند.

حمیدپور در ادامه از حمایت‌های اداره پست از مشاغل خانگی و صنایع دستی خبر داد و گفت: بسیاری از مشاغل خانگی امروز از ظرفیت اداره کل پست در راستای ارسال اجناس خود به همه نقاط کشور استفاده کنند.

مدیر‌کل پست استان زنجان ساز و کار اداره پست را مانند ساز و کار بانک‌ها دانست و تصریح کرد: بعد از تحویل کالا به شهر‌های دیگر با آنها تماس گرفته شده و از کیفیت خدمت‌رسانی پست پرسش می‌شود که در این خصوص استان زنجان از لحاظ کیفیت ارسال در مقام هشتم و از لحاظ اقتصادی و شاخص‌های دیگر در رتبه دهم و در تجارت الکترونیک نیز در رتبه سوم قرار دارد.

وی با اشاره به مجوز کسب شده برای ارسال محصولاتی مانند روغن و ترشی گفت: بعد از تماس یکی از همشهریان، ما به دنبال کسب مجوز برای ارسال این‌چنین محصولات رفتیم و مجوز لازم را هم کسب کردیم و الان می‌توانیم این محصولات را نیز به شهر‌های دیگر ارسال کنیم.

حمیدپور در رابطه با ماهیت بسته‌های ارسالی تصریح کرد: بسته‌های ما در چند وقت گذشته فقط نامه بود که بیشتر هم نامه‌های اداری بود، ولی امروزه پست و مرسولات پستی تغییر ماهیت داده‌ است.

مدیر‌کل پست استان زنجان از کاهش چشم‌گیر نامه‌های اداری ارسالی به پست خبر داد و افزود: امروزه به جای نامه ما بیشتر اخطاریه‌های دیوان عالی و بانکی و محصولاتی از این قبیل را دریافت و به دست مردم می‌رسانیم.

 وی در رابطه با کاهش مرسولات پستی گفت: کاهش این مرسولات به دلیل این است که ما دیگر فیش‌های برق، گاز، تلفن و آب را توزیع نمی‌کنیم و دریافت آنها الکترونیکی شده است و ما بیشتر بسته دریافت می‌کنیم که از این لحاظ افزایش چشم‌گیری در زنجان دیده شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق سایت متعلق به اداره کل پست استان زنجان می باشد.

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/09/02 13:12
  V5.5.5.0